021-33926192

بلبرینگ خود تنظیم

بلبرینگ خود تنظیم دارای دو ردیف ساچمه و یک شیار  مشترک (منحنی) در رینگ خارجی خود می باشند . این ویژگی موجب خاصیت خود تنظیمی بلبرینگ می شود و اجازه می دهد که شفت نسبت به یاتاقان (جایگاه ثابت خود ) دارای انحراف باشد .

کاربرد بلبرینگ خود تنظیم

بنابراین انواع بلبرینگ خود تنظیم برای استفاده در محل های مناسبند که عدم تطابق و ناهمراستا ی ممکن است در اثر خطا های ناشی از نصب و جازدن و یا انحراف شفت افزایش یابند .

در محل های که ظرفیت های تحمل بار بلبرینگ خود تنظیم ناکافی است بجای ان باید از بلبرینگ های ساچمه بشکه ای (دو ردیفه) که دارای همین خاصیت می باشند استفاده شود . انواع بلبرینگ خود تنظیم که دارای پسوند E هستند دارای ظرفیت تحمل بار بیشتری نسبت به انواع استاندار قبلی خود می باشند چون طراحی داخلی بلبرینگ تصحیح و پیشرفته تر گردیده است به این ترتیب بلبرینگ نوع E نسبت به نوع ساده خود می تواند بار بیشتری را تحمل نماید و در صورتیکه مقدار بار ثابت باشد ( نسبت به نوع بدون E ) در انصورت بلبرینگ خود تنظیم عمر طولانی تری خواهد داشت. عمومأ بلبرینگ های نوع E دارای قفسه فیبری مخصوص هستند .

انواع بلبرینگ خود تنظیم

انواع بلبرینگ خود تنظیم در طرح و اندازه های متعددی ساخته می شوند که متداول ترین انها عبارتند از : 1.بلبرینگ خود تنظیم نوع ساده (بدون کاسه نمد) 2.بلبرینگ های با کا سه نمد در دو طرف و نوع بوش بلند .  

1:نوع اصلی بلبرینگ خود تنظیم با رینگ داخلی (سوراخ داخلی) استئانه ای و یا مخروطی (شیب دار)با شیب یک به دوازده تولید می شوند و برای نوع سوراخ مخروطی ان که اصطلاحأ کونیک یا (k) خوانده می شوند اداپتور (بوش با مهره چاکنت و واشر قفلی ) مناسب ان نیز ساخته می شود که به کمک ان می تئان بلبرینگ را به راحتی و با سرعت بر روی شفت های صاف و یا ناصاف جازده و سوار نمود .

2: انواع بلبرینگ خود تنظیم با کاسه نمد در هر دو طرف (2RS) نیز تولید می شوند که کاسه نمد ها نسبت به اب و روغن مقاوم و از نفوذ ان به داخل بلبرینگ جلوگیری می نمایند جنس کاسه نمد ها از لاستیک و دارای صفحات و لایه ای تقویت شده می باشند محدوده حرارتی کاسه نمددار بین 40-تا +120 سانتی گراد می باشد . قطر بیرونی کاسه نمد در شیار موجود در رینگ خارجی بلبرینگ خود تنظیم جای گرفته و مادامیکه لبه های ان رینگ داخلی بلبرینگ و شیار موجود بر روی ان قرار دارند بدون تغییر حالت بلبرینگ را بطور کامل اب بندی می نماید . بطور استاندارد بلبرینگ خود تنظیم کاسه نمددار دارای یک گیریس پایه لیتیوم با محدوده  حرارتی بین 30- تا 110+ سانتی گراد هستند که برای تمام عمر بلبرینگ کافی بوده و نیازی به سرویس و روغنکاری ندارد توجه داشته باشید که انها را نباید هنگام جازدن گرم کرد و هیچگاه نباید انها را شست. بلبرینگ خود تنظیم کاسه نمددار همانند نوع ساده ان با سوراخ استوانه ای و یا کونیک (k) ساخته می شوند و برای جا زدن انها از بوش و مهره چاکنت و واشر قفلی استفاده می شود

از جمله بلبرینگ هایی که ساختار و همچنین شکل ظاهری متفاوتی نسبت به دیگر بلبرینگ ها دارد بلبرینگ خود تنظیم است. بلبرینگ خود تنظیم از یک ویژگی برخوردار است که در هیچ یک از بلبرینگ ها وجود ندارد و آن هم تنظیم خودکار ناهمراستایی و انحراف شافت میباشد. بلبرینگ خود تنظیم در دو نوع و به صورت تک ردیفه و دو ردیفه تولید میشود.

اجزای بلبرینگ خود تنظیم

یکی از اجزای تشکیل دهنده بلبرینگ خود تنظیم، پنجره میباشد. در ساخت پنجره به کار رفته در بلبرینگ خود تنظیم آلیاژهای متفاوتی به کار رفته است که این آلیاژها عبارتند از فولاد، برنج و همچنین پلی آمید. کاسه نمدی که در بلبرینگ خود تنظیم به کار رفته است از جنس فلز و یا پلاستیک میباشد. داخل کاسه نمد به کار رفته در بلبرینگ خود تنظیم نیز گریس پر شده است.

انواع بلبرینگ خود تنظیم

نوعی از بلبرینگ خود تنظیم وجود دارد که در ساخت آن از کاسه نمد استفاده شده و این کاسه نمدها هر دو طرف بلبرینگ را در بر میگیرند. البته در کنار بلبرینگ خود تنظیم کاسه نمد دار نوع دیگری از بلبرینگ وجود دارد که از هیچ کاسه نمدی برخوردار نیست. از دیگر انواع بلبرینگ خود تنظیم باید به بلبرینگ با حلقه داخلی عریض اشاره نمود.  آخرین نوع از بلبرینگ خود تنظیم نیز بلبرینگ هایی هستند که ساچمه های آنها مقداری از سطح بلبرینگ بیرون زده اند. هر یک از بلبرینگ های نام برده شده برای تجهیزات و دستگاه های خاصی مورد استفاده قرار میگیرند.

خرید بلبرینگ خود تنظیم

برای خرید بلبرینگ خود تنظیم تنها کافی است به اولین فروشگاه که در زمینه بلبرینگ فعالیت میکند مراجعه کنید اما مطمئنا نمیتوانید یک بلبرینگ خود تنظیم با کیفیت و اورجینال را خریداری نمایید. برای خرید بلبرینگ خود تنظیم با کیفیت و اورجینال تنها کافی است یک تماس با شرکت بازرگانی ظرفیان تماس حاصل کرده و بلبرینگ های مورد نظر خود را خریداری نمایید.

فروش بلبرینگ خود تنظیم

میزان فروش بلبرینگ خود تنظیم موجود در شرکت بازرگانی ظرفیان بالاتر از سایر شرکت ها و فروشگاه ها است و تنها دلیل آن عرضه محصولات با کیفیت و اورجینال با قیمت مناسب میباشد. شرکت بازرگانی ظرفیان آماده فروش بلبرینگ خود تنظیم به صنایع در شهرهای مختلف کشور با نازلترین قیمت ها میباشد.

123مجموع 49 محصول
123مجموع 49 محصول
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر