021-33926192

بلبرینگ تماس زاویه ای

انواع بلرینگ تماس زاویه ای دارای شیاری در داخل رینگ درونی و بیرونی خود هستند که نسبت به یکدیگر زاویه مشخصی می سازند این خاصیت انها را برای تحمل بار محوری و شعاعی بطور توأم مناسب می سازد بلبرینگ های یک ردیفه ساچمه تماس زاویه ای می توانند بار محوری را فقط در یک جهت تحمل نمایند به همین دلیل معمولأ با بلبرینگ تماس زاویه ای همنوع خود (هم اندازه خود) بطور توأم (دو تایی)بکار می روند . بلبرینگ تماس زاویه ای در ابعاد و اندازه های بسیار متنوع تولید  می شود و می توانند به تنهای و یا دو تایی مورد استفاده قرار گیرند این بلبرینگ بصورت دو ردیف ساچمه و بگونه ساده و یا کاسه نمددار نیز ساخته می شوند

انواع بلبرینگ تماس زاویه ای

بطور کلی می تواند انواع بلبرینگ تماس زاویه ای را به دو دسته تقسیم کرد .

بلبرینگ تماس زاویه ای یک ردیفه

بلبرینگ تماس زاویه ای یک ردیفه دارای زاویه ی تماس 40درجه می باشند که از هم جدا نمی شوند . می توانند بر حسب نیاز با سرعتهای بالا کار کنند . این نوع بلبرینگ تماس زاویه ای به دو طریق در دسترس هستند که برای ترتیب های (قرار دهی )متفاوتی مناسبند نوع نرمال (معمولی) برای موارد استفاده بطور تکی بکار می روند و ان در مواردی است که نیروی محوری فقط از یک سو بر بلبرینگ تماس زاویه ای یک ردیفه ای وارد می شود نوع مشترک در موافعی بکار می روند که دو یاچند زوج بلبرینگ باید با هم به طریق مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند . بلبرینگ های نوع اخیر (مشترک یا مصارف عمومی) که یک ردیف ساچمه ای و به منظور استفاده بصورت دوتایی(جفتی)تولید می شوند می توانند در حالت دو تایی به هر صورتی نسبت به یکدیگر جازده تنظیم شوند  به گونه ای که دارای لقی مثبت و یا توزیع بار یکسانی باشند .استفاده از واشر های فاصله پر کن نیز مورد نیاز نیستند (روش استفاده دوتایی زمانی انتخاب می شود که تحمل بار بلبرینگ تماس زاویه ای یک ردیفه  به تنهایی کافی نباشد و یا هنگامیکه نیرو از هر جهت بر بلبرینگ ها وارد اید .

بلبرینگ تماس زاویه ای دو ردیفه

بلبرینگ تماس زاویه ای دو ردیفه ساچمه ای A جدید ترین نوع از این خانواده هستند  ابعاد طراحی داخلی این نوع بلبرینگ تماس زاویه ای بهینه سازی شده اند . زاویه تماس انها 32 درجه است و فاقد شیار ساچمه خور می باشند و نوع دیگری از دو ردیف ساچمه ها دارای شیار ساچمه خور در یک طرف می باشند ولی این طرح از بلبرینگ تماس زاویه ای دو ردیفه بتدریج توسط نوع A جایگزین شده اند. بلبرینگ تماس زاویه ای دو ردیفه دارای شیار ساچمه خور باید بگونه ای جا زده شوند که بار اصلی محور بر سمت بدون شیار ان وارد اید  انواع کاسه نمد دار توسط یک گیریس پایه لیتیم پر شده اند که خاصیت ضد زنگ خوبی دارند و می تواند در محدوده دمای 30- الی 110+ سانتیگراد کار کنند نوع اخیر برای تمام عمر خود روغن دارند و نیازی به روانکاری انها نیست 

ویژگی انواع بلبرینگ تماس زاویه ای

انواع بلبرینگ تماس زاویه ای یک ردیفه : بلبرینگ های مصارف عمومی (مشترک)نوع CB بطور استاندارد برای استفاده دو تایی ساخته می شوند و هنگامیکه بگونه پشت به پشت و یا رو به رو جازده شوند لقی محوری اندکی خواهند داشت

انواع بلبرینگ تماس زاویه ای دو ردیفه : بلبرینگ های تماس زاویه ای دو ردیف ساچمه دارای  لقی نرمال هستند و بطور استاندارد و تناسب اندازه بلبرینگ لقی انها بین 5 الی 53 میکرون می باشد بعضی از انواع بلبرینگ تماس زاویه ای نیز لقی کمتر و یا بیش از نرمال دارند که تولید انها چندان متداول نیست .

برخی از بلبرینگ ها از لحاظ شکل ظاهری و ساختار تفاوت زیادی با بلبرینگ های معمولی دارند. بلبرینگ تماس زاویه ای از جمله بلبرینگ هایی است که  از شکل ظاهری متفاوتی برخوردار است. بلبرینگ تماس زاویه ای همانطور که از نامش نیز پیداست از حلقه هایی برخوردار است که هر یک از این حلقه ها بصورت زاویه دار از یکدیگر قرار میگیرند. بلبرینگ تماس زاویه ای به دو نوع تقسیم بندی میشود که نوع تک ردیفه و دو ردیفه میباشد.

بلبرینگ تماس زاویه ای یک ردیفه

بلبرینگ تماس زاویه ای یک ردیفه به این دلیل یک ردیفه نام گذاری شده است که قادر است تا بارهای شعاعی و همچنین محوری وارد شده را تنها از یک جهت تحمل کند و قابلیت تحمل بار از دو سمت را ندارد.

بلبرینگ تماس زاویه ای دو ردیفه

اما بلبرینگ تماس زاویه ای دو ردیفه که به روش های متفاوتی در موقعیت قرار میگیرد از دو بلبرینگ در کنار یکدیگر تشکیل شده است. اگر از روش روبرو برای قرارگیری بلبرینگ تماس زاویه ای دو ردیفه استفاده شود میتواند بارهای شعاعی و همچنین محوری را از هر دو سمت تحمل کند.

نوع دیگری از بلبرینگ تماس زاویه ای  وجود دارد که به آن بلبرینگ با چهار نقطه تماس گفته میشود و قادر است تا با ساختار خود به راحتی بارهای وارد شده را از هر دو جهت تحمل کند.

خرید بلبرینگ تماس زاویه ای

بسیاری از افرادی که خرید بلبرینگ تماس زاویه ای را انجام داده اند از این موضوع بسیار گلایه مند هستند که چرا دوام و عمر بلبرینگ خریداری شده آنها کوتاه میباشد. دلیل این موضوع نیز به کیفیت بلبرینگ تماس زاویه ای باز میگردد. اگر خرید بلبرینگ تماس زاویه ای را از فروشگاه های نامعتبر انجام دهید موفق به تهیه بلبرینگ با کیفیت نخواهید شد و در نتیجه تنها مدت کوتاهی دوام خواهد آورد.

فروش بلبرینگ تماس زاویه ای

فروش بلبرینگ تماس زاویه ای توسط شرکت بازرکانی ظرفیان نیز انجام میشود که البته این شرکت با عرضه محصولات با کیفیت این تضمین را به خریداران میدهد که با کیفیت ترین نوع بلبرینگ را خریداری نموده اند. فروش بلبرینگ تماس زاویه ای در شرکت بازرگانی ظرفیان با قیمت های بسیار منصفانه و مناسب و پایینتر از تعرفه بازار در حال انجام است.

12345مجموع 95 محصول
12345مجموع 95 محصول
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر