021-33926192

بلبرینگ

کیفیت، سهولت در تعویض و همچنین قیمت بلبرینگ از عواملی هستند که باعث شده تا هم مصرف کننده و همچنین تولید کننده توجه بسیار زیادی به ابعاد آن داشته باشند. تنها یک موسسه در جهان وجود دارد که ابعاد استاندارد برای بلبرینگ را تعیین مینماید و آن هم موسسه ISO میباشد.قطری که برای بخش خارجی بلبرینگ های شعاعی در نظر گرفته شده است بر اساس سری به صورت استاندارد 4,3,2,1,0,9,8,7میباشد. بر اساس سری هایی که برای بلبرینگ های شعاعی در نظر گرفته شده است به همان نسبت پهنای بلبرینگ نیز در نظر گرفته شده است.

بر روی بلبرینگ های استاندارد شماره هایی درج شده است که در حقیقت بلبرینگ توسط این شماره ها شناسایی میشود و این اعداد شامل ۵ عدد هستند که ممکن است به صورت ترکیبی با حروف نیز همراه شوند و در ادامه به بررسی این اعداد خواهیم پرداخت.

بلبرینگ

بلبرینگ ارزان قیمت

بازرگانی ظرفیان ارائه دهنده انواع بلبرینگ در قیمت های مناسب است. بلبرینگ ارزان قیمت یکی از نقاط قوت فروشگاه ظرفیان است. شما می توانید به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن بلبرینگ ارزان قیمت را از بازرگانی ظرفیان خریداری نمایید.  در نظر داشته باشید که بلبرینگ ارزان قیمت در بازرگانی ظرفیان ، به معنای کیفت پایین این محصولات نمی باشد بلکه تمام انواع بلبرینگ ارائه شده در این فروشگاه از بالاترین کیفیت برخوردار هستند.

شماره اولی که بر روی هر بلبرینگ درج شده است نشانگر نوع بلبرینگ میباشد. به طور مثال عدد سه معرف بلبرینگ هایی میباشد که از نوع مخروطی هستند و عدد ۶ نیز معرف بلبرینگ های شیار عمیق میباشند.

رقم دوم که موسسه ISO آنرا تعیین نموده است معرف سری پهنای بلبرینگ و یا همچنین ارتفاع آن میباشد.

رقم سوم را نیز موسسه ISO تعیین نموده و معرف سری قطر بیرونی بلبرینگ میباشد. در آخر نیز باید به دو رقم آخر از ۵ عدد اشاره کنیم که این اعداد ضربدر عدد ۵ شده و بدین ترتیب قطر داخلی بلبرینگ که بر حسب MM نیز میباشد به دست می آید.

بلبرینگ

اگر بخواهیم به مثالی در باب شماره های نام برده شده در بالا اشاره کنیم میتوانیم یک بلبرینگ با شماره ۶۱۸۰۷ را بررسی نموده تا اطلاعات آن بدست آید. عدد ۶ که در ابتدا آمده است معرف یک بلیرینگ سیار عمیق تک ردیفه میباشد. عدد دوم که یک میباشد نمایانگر پهنای برینک مطابق با سری ۱ استاندارد و از نوع B میباشد. عدد ۸ موجود در شماره بلبرینگ نمایانگر قطر بیرونی بلبرینگ میباشد که از نوع D بوده و توسط موسسه ایزو تعیین شده است. عدد های ۰۷ آخر نیز با فرمول 35MM=5*07 نشانگر قطر داخلی بلبرینگ میباشد.

اما توجه داشته باشید که برخی سازندگان بلبرینگ ممکن است اعداد کمتری را بر روی بلبرینگ ها درج کنند که برای استخراج اطلاعات بیشتر باید به سازندگان آن و یا وب سایت های آنها مراجعه نمود. اگر اعداد درج شده بر روی بلبرینگ از ۵ عدد فراتر رود و به عدد ۶ یا ۷ برسد بیانگر این است که بلبرینگ ها از نوع غیر استاندارد هستند بهتر است از خرید آنها اجتناب کنید.

تلورانسها: تلورانس نشانگر دقت و کارکرد بلبرینگ میباشد که با کلاس هایی بر روی بلبرینگ درج میشوند. از جمله این کلاسها میتوان به P5 و همچنین P6 اشاره نمود. کلاسهای دقیق تری از بلبرینگ نیز وجود دارد که میتوان به PA9B, PA9A, UP, SP, P4A اشاره کرد.

بلبرینگ

بلبرینگ در تهران

برای خرید بلبرینگ در تهران می توانید به فروشگاه های معتبر در این زمینه مراجعه نمایید. همه فروشندگان بلبرینگ در تهران معتبر نیستند و ممکن است بلبرینگ غیر استاندارد به شما ارائه دهند. یکی از فروشندگان معتبر بلبرینگ در تهران ، بازرگانی ظرفیان می باشد. در ادامه استانداردهای بلبرینگ را معرفی خواهیم کرد. کارکرد و همچنین ضریب اطمینان بلبرینگ بستگی به جنس و آلیاژی دارد که در ساخت اجزا آن به کار رفته است. از جمله اجزایی که در ساخت بلبرینگ ها به کار برده میشود و میتواند کارکرد و ضریب اطمنیان آنها را نشان دهد میتوان به فولاد حلقه ها و اجزای غلتشی بلبرینگ، فولاد های سخت کاری عمقی شده، فولاد های سخت کاری سطحی شده،‌ فولاد در بلبرینگ های مقاوم در برابر حرارت، فولاد در بلبرینگ های مقاوم در برابر خوردگی و سایش اشاره نمود.

فولاد هایی که در حلقه ها و اجرای غلتشی  برینگ به کار رفته است از نوع کاملا سخت و مقاوم در برابر سایش میباشد. فولاد های سخت کاری عمقی شده در بلبرینگ هایی به کار میروند که مقطع عرضی بزرگی دارند و در آنها یک درصد کربن و همچنین ۱.۵ درصد کروم به کار رفته است. فولادهای سخت کاری سطحی شده با فولاد های سخت کاری عمقی شده از نطر طول عمر هیچ تفاوتی وجود ندارد و موردی که در این نوع فولاد ها باعث تمایز آن شده است تمیزی و اجرای دقیق میباشد. در ساخت این نوع فولاد از ترکیب کروم نیکل و یا کروم منگنز استفاده میشود. فولاد های بلبرینگ مقاوم در برابر حرارت نیز همانطور که از نامشان پیداست در برابر حرارتی معدل ۱۲۵ درجه سانتیگراد بالای صفر مقاومت دارند. فولادهای مقاوم در برابر سایش نیز میتوانند در برابر خوردگی مقاومت خوبی از خود نشان دهند.

بلبرینگ

اجزای بلبرینگ

از جمله اجزای بلبرینگ که برای ساخت یک بلبرینگ مورد استفاده قرار میگیرد قفسه میباشد. قفسه ها که قسمت خارجی بلبرینگ را تشکیل میدهد از تماس اجزای غلتشی با یکدیگر جلوگیری به عمل می آورند. جنس این قفسه ها نیز نسبت به نوع آن متفاوت میباشد.از دیگر اجزای بلبرینگ قفسه ها هستند. از جمله قفسه هایی که برای ساخت بلبرینگ مورد استفاده قرار میگیرند میتوان به قفسه های پلی آمیدی،‌ قفسه های فولادیو قفسه های برنجی اشاره نمود.

برای خرید بلبرینگ در انواع مختلف میتوانید به سایت بلبرینگ ظرفیان مراجعه نموده و بلبرینگ مورد نظر خود را در محل تحویل بگیرید.

12345...1516مجموع 303 محصول
12345...1516مجموع 303 محصول
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
9 / 10
از 1 کاربر